Crowd GPS - Kalabalık toplum yer bildirim işareti

Crowd gps ve tile app nedir? nasıl çalışır?

Kalabalığın gücü, bir topluluğun üyeleri, parçalarının toplamından çok daha büyük bir fayda sağlamak için birlikte çalıştıklarında elde edilen bir güçtür. Kalabalığın gücü bugün birçok pratik uygulamada kullanılmıştır;

Kalabalığın Gücünün Uygulamaları

“Kalabalık Gücü” insanlar gibi kitle fonlaması şirketleri, içmek, alışveriş, yemek ya da ziyaret etmek için en iyi yerler bulmak için kare dört gibi şirketler tarafından kullanılan Indiegogo ve Kickstarter yardım kurulmaması finanse olsun, gibi şirketler Waze'e (a Google şirketi) insanların hedeflerine en hızlı rotayı bulmalarına yardımcı olur , Quora zor soruların cevaplarını bulmalarına yardımcı olur, Uber sürüş paylaşımı için kalabalığın gücünü kullanır ve The Tile App ve TrackR gibi şirketler kayıp eşyalarını bulmalarına yardımcı olur. Bu, Mike Eagan “Neden mafya kural” bir makalesinde iyi örneklenmiştir .

GPS ve Akıllı Telefonlar

GPS veya Global Konumlandırma Sistemi, uzayda konumlarının kesin ayrıntılarını dünyaya geri gönderen bir dizi yörüngeli uydu kullanır. Bu sinyaller GPS alıcıları tarafından elde edilir ve alıcının tam konumunu hesaplamak için kullanılır. Günümüzde akıllı telefonlar, yörüngeli uydulardan gelen sinyalleri kullanarak konumunu hesaplayan GPS alıcılarıyla donatılmıştır. GPS sinyalinin toplanması ve konum hesaplaması güç alır ve bu nedenle GPS alıcı çipleri, izci, güvenlik kolye vb. Gibi düşük güçlü cihazlara eklenemez.


Resim Yükle | Giriş Yap | Kayıt Ol | Makale Paylaş