Replika ve Kore cep telefonlarında batarya sorunu: Samsung Note 3 N9005 / Samsung Note 2 N7100 / Samsung S3 Mini i8190 /Samsung S4 Mini i9190 / Samsung S4 i9500 / Samsung S3 i9300

Batarya Sorunu Neden Kaynaklanır ?

1 : Voltaj ve amper değerleri; Replika cep telefonlarında bu marka veya model farketmeksizin telefondaki amper ve voltaj değerleri batarya ya tam değerlerde ulaşmadığı için batarya düzensiz bir şarj kaydeder bu yüzden sürekli düzensiz şarj bataryada olumsuz etkilere yol açar buda batarya ömrünü veya deşarj süresini çok etkilmektedir.
Örn : Telefonunuzda bulanan batarya : 2.0 amper ve 4.2 voltaj değeri şarj edilmesi gerekirken telefon farklı değerlerde 1.5 amper ve 3.7 voltaj gibi değerleri batarya ya göndermekte olup sürekli değişkendir aynı voltajı sabit vermeyebilir.

2 : Sürekli deşarj ve şarj etme : Replika veya diğer orjinal cep telefonlarındada bu sorun bataryayı çabuk öldürmektedir. Çünkü her bataryanın bir şarj ve deşarj miktarı vardır. Örn : 1000 kez dolum ve boşaltım gibi.
Replika cep telefonlarında bu durum sürekli düzensiz voltaj ve amperden kaynaklı kısa süreli deşarjlardan dolayı telefonunuzu şarj cihazına bağlamak ve şarj etmekle çözüm bulduğunuzdan bu şarj ve deşarj miktarını tüketmeye yol açmaktadır. Normal şartlarda bataryalar :12 ila 18 ay süresince performansını koruyabilmektedir. Buda bölge şartları şarj edilme şartları baz istasyonundan sinyal alıp verme şartları gibi bir çok faktörde etkileşime maruz kalmaktadır.
Replika telefonlarda ise en kaliteli batarya ortalamaa 
3 ila 8 ay arasında bozulmaya veya artık performansı karşılmamaya kadar sorun çıkarmaktadır. Not : Aldığınız her yeni replika batarya için bu süreyi mutlaka göz önünde bulundurun. Aksini ispat etmeleri veya garanti vermeleri doğru bir işlem değildir. 

3 : Şarj Cihazları : Replika veya orjinal cep telefonlarında kaliteli veya orjinal menşeili şarj cihazları kullanılması gerekmektedir. Bu şarj cihazları telefonun istediği voltaj ve amper tam manasıyla verebilme yetisine sahip olduğundan önemlidir. Hemen hemen %98 oranında ( genellikle ) replikalarda orjinal veya kaliteli bir şarj cihazı / usb kablo / batarya gibi ürünler ile birlikte satılmaz. Bu donanımları dışarıdan kaliteli ve güvenilir yerlerden tedarik etmek en doğrusudur.
Replika veya orjinal cihazlarda olabildiğince çok az ( gerekli oldukça ) araç şarj cihazlarını kullanmanızı önermekteyiz. Araç şarj cihazları ne kadar kaliteli olursa olsun bataryalara verdiği zarar bir gerçektir. Çünkü akü den aldığı elektrikle düzenli bir akım sağalayamaktadırlar. 
Kullanmamanız en doğrusu olabilir.

ÖNEMLİ NOT *** : REPLİKA CİHAZLARDA HANGİ BATARYA OLURSA OLSUN PATLAMA RİSKİ VEYA ŞİŞME RİSKİ OLUŞABİLMEKTEDİR. PATLAMAZ VEYA ŞİŞMEZ DİYE GARANTİ VERİLEMEZ. VOLTAJ VE AMPER DEĞERLERİ BU SONUCU ORTAYA KOYMAKTADIR. REPLİKA ALIRKEN MUHAKKAK BÖYLE BİR RİSKİN OLDUĞUNU UNUTMAYIN !

BURADAKİ BİLGİLER GENEL OLARAK KULLANIMLAR DOĞRULTUSUNDA ORTAYA ÇIKMIŞ VE YAZI ALTINA ALINABİLMİŞ OLANLARDIR. EKSİK GÖRDÜĞÜNÜZ BİLGİLERİ BİZE BURADAN MESAJ GÖNDERİN VE EN DOĞRUSUNU İNSANLARA AKTARMAMIZA YARDIMCI OLUN LÜTFEN !

Öneriler : Samsung Note 3 ve Samsung s3 mini için kendi testlerimiz ve müşteri testleri doğrultusunda yaptığımız denemelerde en uyumlu bataryalar aşağıda verilmiştir.