Alkolsüz kaliteli parfüm özlerinden imal edilmiş : Tamamen Doğal Esanslar

Parfüm Esanslarımız Kalitesi 1. Sınıftır : Parfüm Esansları


Çiçek, yaprak ve köklerdeki (limon, portakal, bergamot yağı vb.) uçucu yağların ve koku maddelerinin alkolde çözünmesinden elde edilen yoğun çözelti. Doğal esanslar, bitkinin kokulu bölümünün % 96′lık alkolle karıştırılıp damıtılmasıyla hazırlanır. Taşkömürü katranının damıtma ürünlerinden hazırlanan yapay esanslar da vardır. Yiyecek ve içeceklere koku vermekte ve parfüm olarak kullanılırlar.

Parfüm Esans Kategorilerimiz
Erkek Parfüm           EsanslarıKadın Parfüm           EsanslarıOrtak Kullanıma Uygun Esanslar

Esans Nedir? :Türlü bitkilerden elde edilen belirli kimyasallarla karıştırılarak oluşturulan kokulu ve uçucu sıvılara verilen isimdir. 
Üst Nota Nedir? : Parfümü ilk kokladığınızda burnunuza gelen çarpıcı kokudur. Bu bölüm kalp (orta) notasındaki esansların tamamlanmasında önemli rol oynar. Kalp (orta) ve alt notalardaki maddeleri burnumuza taşıyarak kokunun daha rahat ve karakterine uygun olarak algılanmasını sağlar. 
Kalp Nota Nedir? : Orta nota olarakta bilinir. Esansın karakteristik kokusunu yansıtır. Orta uçuculuktaki esans bileşenlerinden oluşur. Üst notalar uçtuktan sonra daha da belirginleşir.Dip Nota Nedir? : Esansın son fazıdır. Alt ve orta notalar parfümün kalıcılığını belirler.

​Tistok.com'da 200 den fazla parfüm özü ve esans özü bulunmaktadır. Aramış olduğunuz herhangi bir farklı parfüm veya esans özü var ise bize iletişim sayfamızdan mesaj gönderin ve aradığınız ürünü size hemen temin edelim.


Parfümlerimizde alkollü veya alkolsüz olarak çeşitli ürünlerimiz mevcuttur. İstediğiniz bir karışım var ise onuda sizin için oluşturup gönderebiliriz.

Tüm esans özlerimizin kalitesine güveniyoruz ve size özel şekilde paketlerinde hazırlayıp gönderiyoruz.